הלוואה כנגד נכס – כיצד עושים זאת נכון ?

אם אתה בעל עסק או שכיר ובבעלותך נכס מגורים או מסחרי, אנחנו במשרד "פרץ פיננסים" נדע איך לגייס לך כסף ביעילות ובמהירות. בחלוף השנים המערכת הבנקאית הופכת ליותר ויותר ביקורתית, בשל מקרי BDI שלילי הלוואות רבות נדחות והקושי התזרימי הולך וגדל במשק בכללותו, ולכן הדרך המומלצת והנכונה היא קבלת הלוואה כנגד נכס.

אנחנו יודעים להתמודד עם לקוחות בעלי BDI שלילי, לדוגמא: לקוחות מוגבלים, לקוחות עם תיקים בהוצאה לפועל, נכסים תחת עיקול ועוד.

מהם הקשיים שאיתם עלולים להתמודד בבקשה של הלוואה כנגד נכס ?

כאשר מגיע למשרדינו לייעוץ בקבלת הלוואה כנגד נכס קיים, אנחנו בוחנים מספר שאלות יסודיות כגון: מהו שווי הנכס ? האם קיימת כבר משכנתא כנגד הנכס ? האם ההתנהלות הבנקאית של הלקוח תקינה ? ומהם מקורות ההכנסה של הלקוח ? האם ה- BDI של הלקוח ירוק או אדום ? כל אחת מהשאלות הללו עלולות לגרום לעסקה לקבל דחייה, ולכן מטרתנו היא לגשר על אותם פערים ולאתר את הדרך היצירתית להגיע להצלחה בגיוס ההלוואה המיוחלת.

הלוואה כנגד נכס, הכי הרבה, הכי פחות הכי קל.

לקוחות רבים מגיעים אל משרדינו ושואלים עד כמה ניתן לממן הלוואה על נכס קיים? אז כך, משרדינו עובד מול גופים ומוסדות פיננסים רבים לרבות: בנקים, חברות ביטוח, קרנות חברתיות, קרנות נדל"ן ועוד. אנו יודעים לתת כיום שיעור מימון של עד 80% משווי הנכס, לעניין שאלת פריסת המשכנתא אנחנו יודעים לתת מענה ללקוח של משכנתא של עד 40 שנה פריסה. למעשה מדובר במוצר פיננסי שטורף את הקלפים בשוק מימון הנכסים, כך אדם יכול למנף את הנכס בצורה מיטבית אם עבור סגירת הלוואות, פיתוח עסקי, עזרה למשפחה וכל זאת בהחזר חודשי נמוך ביותר, בגלל העובדה שאכן קיים מסלול משכנתא ל 40 שנה.

הלוואה כנגד נכס ללקוח מוגבל, האם זה אפשרי ?

משרדינו עובד מול כל המוסדות הפיננסים, לרבות: בנקים, חברות ביטוח, קרנות חברתיות וקרנות פרטיות למימון נכסי נדל"ן. עם כל הניסיון והקשרים שצברנו מול כל הגופים, גם לקוח שהינו מוגבל חמור במערכת הבנקאית, אנחנו יודעים איך להעמיד עבורו הלוואה כנגד הנכס. למעשה מדובר בהליך הבראה שיכול לקחת מעל לשנה, בו אנחנו מלווים את הלקוח בעת קבלת הלוואה מקרן נדל"ן ועד אשר ההגבלה הבנקאית מוסרת בהתאם לחוק, אנו מלווים וממחזרים את ההלוואה למשכנתא בנקאית בפריסה ארוכת טווח.

הלוואה כנגד נכס כאשר קיימת משכנתא בבנק, האם זה אפשרי ?

התשובה היא כן. גם וכאשר רשומה משכנתא על הנכס, אנחנו יודעים לתת הלוואה כנגד הנכס ברישום משכנתא בדרגה שנייה. הפתרון של משכנתא בדרגה שנייה מהווה כלי משפטי יעיל אשר בעזרתו ניתן לקבל תוספת של הלוואה על הנכס. אנחנו יודעים להגיע לעד 80% מימון כנגד הנכס במשכנתא לכל מטרה בפריסה משכנתא ל 40 שנה.

במקרים מסוימים משכנתא בדרגה שנייה איננה יכולה להוות פתרון, ולכן אנחנו נדע לתת ללקוח הלוואה כנגד הערת אזהרה על הנכס, ובכל מקרה נעשה ככל שביכולתנו להעמיד את ההלוואה הנדרשת ללקוח.

מהם המטרות העיקריות עבורם פונים לקבלת הלוואה כנגד נכס ?

  • סגירת חובות בנקאים וחוץ-בנקאים– אם החובות לוחצים אותך, ההחזר החודשי גבוה מההכנסה החודשית, הבנק לא מוכן להגדיל את מסגרת העו"ש, ואתה מרגיש צורך בקבלת הלוואה כנגד נכס, ייתכן שזה הפתרון האידיאלי עבורך.
  • סגירת תיקים פתוחים בהוצאה לפועל– בדרך כלל אותם לקוחות בעלי תיקים פתוחים אינם מקבלים אשראי בנקאי, חיווי האשראי הופך לאדום, אנחנו נדע ללוות את הלקוח ע"י מכתבי כוונות ונסגור עבורו את כל התיקים הרובצים בהוצאה לפועל, ובכך נשמור על הנכס מפני עיקול ואף מימוש כפוי מצד הנאמן.
  • שמירה על התנהלות בנקאית תקינה– קיימות תקופות קשות בהן השיקים בחשבון הבנק עלולים לחזור מסיבת אין כיסוי, ובכדי לא להגיע לאותו לחץ תזרימי וחלילה למצב של חשבון מוגבל, אנו נגייס מראש את ההלוואה כנגד הנכס, ובכך נמנע מהלקוח להגיע למצב של שיקים חוזרים וחשבון מוגבל.

הערך המוסף שלנו עבורך במציאת פתרון להלוואה כנגד נכס:

משרדינו מלווה מאות לקוחות, ומהניסיון הנצבר עם בנקאי המשכנתאות, חברות הביטוח השונות וקרנות הנדל"ן, אנחנו יודעים בדיוק איזה פתרון מתאים לכל לקוח. יחד עם בניית בקשת האשראי בצורה מסודרת לגוף המממן, העסקה הופכת לברורה וקלה ומונגשת לאישור. בביצוע הלוואה כנגד נכס ישנם מספר רב של פרמטרים בלתי תלויים שלכל אחד מהם עלול להוות מכשול לעסקה כולה, לרבות: בעיות בשמאות, בעיות משפטיות ברישום הנכס, עיקולים על הנכס, תיקים בהוצאה לפעול וכהנה וכהנה בעיות שלאדם הרגיל אין את היכולת להבין את עומקן ועל אחת כמה וכמה לדעת איך לפתור אותם.

משרדינו "פרץ פיננסים" עובד עם קרנות מפוקחות ובעלות רישיון והיתר עסקה הלכתי, והכל בכדי להגיע לפתרון הוגן, מהיר ותחרותי, במטרה שהלקוח יקבל את ההלוואה כנגד הנכס בצורה הנדרשת, בפריסה מותאמת אישית ובריביות תחרותיות.

כלכלן ומשפטן ערן פרץ

דוקטורנט לכלכלה, בעל 15 שנות ניסיון בתחום הפיננסים, מומחה בגיוס אשראי לעסקים, ליווי במימון עסקאות נדל"ן וכתיבת תוכניות עסקיות והערכות שווי לחברות. בנוסף, ערן נותן שירות ייעוץ וניהול כספים לעסקים.

שתפו:
דרגו:

/ 5.

מאמרים נוספים
דילוג לתוכן